[ img ]
[ leftTop ]
[ rightTop ]

17.12.2014

SemTamFór v internetové síti a akce 20 za 20 na Ani o den dýl!

To, že jsme pro vás uspořádali akci 20 za 20 na naše představení Zakázané uvolnění už víte.

Tímto děkujeme za krásné reakce našich diváků po představení, se kterými jsme poseděli

na Dílně. Ale víte, že stejnou akci můžete využít i na naše další představení Ani o den dýl!,

které proběhne 18. prosince 2014 v 19h na Dílně Městského divadla Zlín? Pokud vás nabídka oslovila, neváhejte a přihlaste se prostřednictvím webové stránky  ww.facebook.com/ divadlosemtamfor a udělejte tak radost sobě i svým blízkým!

 

Herci Pavel Vacek, Marek

Příkazský a Aneta Bačíková budou v rámci svých postav bláznit v tomto předvánočním

shonu, alespoň chvíli za Vás!

 

 

Kromě této akce jsme zaznamenali růst návštěvnosti našich webových stránek

www.semtamfor.cz . Této návštěvnosti si velice vážíme a věřte, že již brzy budou naše

webové stránky aktualizované a doplněné o spousty dalších informací a zajímavostí nejen

ze zákulisí našeho divadla. Dále máme radost, že od teď nás můžete sledovat i na webových portálech http://www.i-divadlo.cz/divadlo/semtamfor

a také zde http://www.divadlo.cz/nezavisle-divadlo-semtamfor .

 

Vánoce jsou za dveřmi, chystaná pohádka Smetišťák Tom je v rámci příprav v polovině a

my už se nemůžeme dočkat až sami usedneme před televizní obrazovky a budeme sledovat pohádky filmové. Věřím, že se do konce roku 2014 stihneme potkat v divadle a pokud ne, přeji Vám za kolektiv divadla pohodový vstup do roku 2015, hodně zdraví, štěstí a lásky!

 

Jana Žáčková


08.12.2014

Zkoušíme Smetišťáka Toma a jsme nadšeni reakcemi studentů na inscenaci Čechov – Anton Pavlovič Čech

Adventní období je v plném proudu, stejně jako naše zkoušení na nově připravovanou

pohádku Smetišťák Tom. Tato původní autorská pohádka vznikla na tělo hercům Divadla SemTamFór, jmenovitě Tomáši Zbrankovi, Janě Venosové, Michaele Vrbové a Janu Julínkovi. Režii si po delší odmlce vzala na starost Jana Žáčková, která je zároveň i autorkou této předlohy. Již teď vám můžeme prozradit, že půjde o „ekologickou hudební pohádku“, která zábavnou formou poukazuje nejen na rozdíly života na vesnici a ve městě, ale také jak přátelství a láska ruku v ruce dokážou překonat mnohá úskalí. Jak říká autorka: „Primárně jsem řešila to, že Smetišťák Tom má za úkol děti seznámit se základy ekologie a třídění odpadu.“ Tudíž s hlavními hrdiny Tomem, Ágou, Čendou a Hubertem budete moci sledovat, jak si poradí s problémy spojenými právě se světem lidí.

 

Avšak kromě zkoušení jsme stále na cestách po naší vlasti. Minulý týden jste nás mohli vidět, mimo jiné,  na zájezdu v Rýmařově ve Středisku volného času, kde jsme hráli pro zdejší studenty naši inscenaci Čechov – Anton Pavlovič Čechov v režii Jana Julínka, kde si autorka textu vzala za úkol zdramatizovat pět Čechovových povídek, které prokládá faktografickými informacemi ze života tohoto ruského génia. A tady už reakce na naši inscenaci od samotných studentů z Rýmařova z ročníku paní Karly Havlíkové:

 

„Pět Čechovových povídek v nás vyvolávaly smích, ale zároveň nás donutily přemýšlet o

charakterech jednotlivých postav. Studenti si uvědomili, že dílo Antona Pavloviče Čechova, představitele ruského kritického realismu 2. poloviny 19. století, je stále aktuální. Prostor mezi jednotlivými povídkami vyplnili herci poutavě podanými informacemi o životě a tvorbě tohoto autora. Příjemnou částí představení byl samotný závěr, v němž herci kladli studentům otázky, aby zjistili, co si z představení zapamatovali. Odměnou za správné odpovědi se pěti studentům stal výtisk povídky Úředníkův skon s originálním věnováním od Anety, Míši nebo Radima.“

 

Tudíž touto cestou opět zdravíme do Rýmařova a taktéž přejeme poklidné svátky.

 

Za kolektiv divadla Jan Julínek


02.12.2014

JSME BLÁZNI DIVADLEM

Od teď vás bude Divadlo SemTamFór pravidelně informovat na našich webových stránkách www.semtamfor.cz o aktuálním dění (v sekci AKTUALITY) ze zákulisí divadla, zájezdů, příprav inscenací a dalších aktivitách spojených s činností našeho divadla. Proto otevřete láhev Beaujolais, pohodlně se usaďte a přečtěte si naši první zprávu.

 

Začal čas vánoční, tedy období klidu a míru. Lidé by na sebe měli být hodní, přát si hodně zdraví a dávat si dárky. Měli… to je to správné slovo. Ale všichni víme, že realita kolem přípravy Vánoc je úplně jiná. Což mi připomíná, že ještě žádné dárky nemám, ani vánoční stromeček, ani toho kapra, brambory sice řeším už od září, ale ještě jsem nenašla výhodnou cenu, do toho stihnout vánoční večírky, poklidit dům… Bláznivé. Ano, i přes fakt, že jsem blázen divadlem, ale tohle je i na mě trochu moc. Vraťme se tedy k momentu tady a teď, k dárkům a k tomu, že je přece štěstí, když se umíme na chvíli zastavit a vychutnat si čas vánoční nejen v ten Štědrý den, ale třeba tady a teď v divadle.

Proto jsme se rozhodli v divadle připravit speciální vánoční dárek pro vás a vaše blízké 20 za 20Kč. Pro prvních 20 lidí, kteří se jako první na naše webovém portále www.facebook.com/divadlosemtamfor přihlásí k této akci, mají možnost si koupit před představením lístek za 20Kč. Tato akce platí jednotlivě pro inscenaci Zakázané uvolnění 11. prosince v 19h a Ani o den dýl 18. prosince v 19h. Kromě kvalitní zábavy vám slibujeme, že za vás na chvíli budou bláznit naše postavy z jednotlivých her. 
Za divadlo Divadlo SemTamFór Vám tedy přeji zejména hodně zdraví, pohodu, menší než větší vánoční stres a celkově příjemný advent. A nezapomeňte, že s úsměvem jde všechno lépe. Za kolektiv divadla Jana Žáčková


13.11.2013

Noc divadel - premiéra Pohádek do kapsy

Hudební pohádka pro děti od tří let.Procházka do světa fantazie a výmyslů za pomoci Kašpárka, připomene nejmladším divadelním fanouškům ty nejhezčí pohádky.

"Nikdo neumí lépe vyprávět pohádky, než babička. Zvlášť, když má toho nejlepšího pomocníka, díky kterému se žádné dítě v pohádkách neztratí. Kterou pohádku ale babička z kapsy vytáhne tentokrát?"

Zvýhodněné vstupné v rámci akce Noc divadel - 60 Kč.

Více o akci Noc divadel 2013 naleznete na http://www.divadlozlin.cz/cs/novinky/pohadka-s-tvorivou-dilnou-akce-baterka-nebo-koncert-noc-divadel-bude-i-ve-zline.html

NAVAZUJÍCÍ AKCE:
16.00 Dětské pohádkové odpoledne - navazující program pro děti
- Prohlídka premiérové scény
- "Navrhni si svůj plakát..." - kreslení plakátů k Pohádkám do kapsy
- "...a vyrob si draka" - výroba papírových draků k "Drakiádě" pořádané MDZ.
Více informací na http://www.divadlozlin.cz/cs/

Vstup volný


25.08.2013

Jessie a Morgiana-PŘEDSTAVENÍ ZRUŠENO

Počasí Létu s divadlem moc nepřeje.

 

Z důvodu hlášeného deště během zítřejšího dne, jsme nuceni představení Jessie a Mrogiana ZRUŠIT.

 

Vstupenky můžete vrátit ve slavičínském Infocentru.

 

O náhradním termínu budeme včas informovat

 

Děkujeme za pochopení

 

SemTamFór


Archiv novinek

Zlín, Dílna 9472
Clément Michel,
Ani o den dýl
18.12.2014 19:00

Frýdek Místek, Nová scéna Vlast
Josef Čapek,
Povídání o pejskovi a kočičce
25.01.2015 15:00

Bezdružice, Kulturní dům
Josef Čapek,
Povídání o pejskovi a kočičce
31.01.2015 15:00

Další představení ZDE

K odběru novinek stačí vyplnit Vaší e-mailovou adresu a poté budete ihned informováni o každé akci našeho divadla.