[ img ]
[ leftTop ]
[ rightTop ]

20.06.2017

Konkurz na herečku


Nezávislá divadelní scéna SemTamFór z. s. hledá do svého souboru novou kolegyni – herečku.

 

V případě navázání spolupráce se může dle dohody jednat o trvalé angažmá i o externí účinkování v alternovaných rolích na zájezdových představeních po celé ČR.

 

Požadavky: věk do 30 let, herecké vzdělání či praxe a pěvecké dovednosti na profesionální úrovni; upřednostněny budou kandidátky ovládající rovněž hru na hudební nástroj.

 

V případě Vašeho zájmu zašlete přihlášku a životopis na e-mailovou adresu produkce@semtamfor.cz a obratem budete informovány o termínu a místu konání konkurzu včetně požadované přípravy a dalších podrobností.


28.06.2016

Výběrové řízení

Výběrové řízení na pozice:

 

HEREC

a

TECHNIK S POVINNOSTÍ HERCE

 

Profesionální zájezdové divadlo SemTamFór s působností po celé České republice, přijme nové MUŽSKÉ kolegy do POHÁDKOVÝCH a ŠKOLNÍCH představení na pozici herec a technik s povinností herce.

 

Požadujeme:

Herec:

–                    věk do 30 let

–                    herecké vzdělání

–                    zpěv + hra na hudební nástroj (kytara) výhodou

–                    časová flexibilita

 

Herec s povinností technika:

–                    znalost jevištní techniky, základy zvučení a svícení

–                    ŘP min sk „B“

–                    zpěv + hra na hudební nástroj výhodou

–                    časová flexibilita

                                

 

Finanční ohodnocení podle počtu představení. 500 – 700Kč / představení.

Zpravidla se hrají „dvojáky“.

Doprava a ubytování zajištěno.

 

Případní zájemci, zasílejte CV, aktuální fotografii + případné pozvánky na představení/videozáznamy na email produkce@semtamfor.cz

 

Vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru v průběhu července a srpna 2016.

 

Nezávislá divadelní scéna SemTamFór

 


20.02.2016

Valašské Křoví se blíží

SLAVIČÍN: Ve Slavičíně se od 9. do 13 března uskuteční již 14. ročník Valašského křoví – tradiční divadelní přehlídky. Během necelého týdne se ve slavičínské Sokolovně potkají neprofesionální činoherní a studentské soubory, aby změřily své síly na prknech, která znamenají svět.


Veškeré dění bude bedlivě sledovat také odborná porota, která vybraná představení doporučí či nominuje na celostátní přehlídky činoherního divadla PIKNIK Volyně a studentského divadla v Mladá scéna v Ústí nad Orlicí odkud je jen malý krůček k nominaci na Jiráskův Hronov.


Valašské Křoví jsou 4 dny naplněné divadlem, diskusemi o divadle, setkávání divadelníků a diváků. Tato přehlídka má jedinečnou atmosféru, díky níž přijíždí soubory z celé České republiky.


Kdo se rozhodne začátkem března zavítat do Slavičína, může vidět divadla z Brna, Ledče nad Sázavou, Olomouce, Krnova, Prostějova nebo třeba z Kouřimi či Třebíče a z dalších míst. Pro opravdové divadelní nadšence jsou připraveny tzv. rozborové semináře, ve kterých lektorský sbor diskutuje s aktéry i ostatními pozorovateli o každém představení, které se na Valašském Křoví odehraje.


V rámci doprovodného programu, bude možno shlédnout novinku pořádající profesionální nezávislé divadelní scény SemTamFór s názvem HOMELESS, nebo si počkat na závěrečný koncert festivalu, kterým Valašské Křoví tradičně vrcholí v sobotu, po posledním soutěžním představení.


Program Valašského křoví 2016 je zveřejněn na www.semtamfor.cz nebo na fb stánkách divadla https://www.facebook.com/divadlosemtamfor/


Pořadatelé se těší na všechny soubory i diváky, kteří do Slavičína zavítají


Valašské Křoví je pořádáno za podpory Města Slavičín, Fondu kultury Zlínského kraje a Ministerstva kultury ČR


18.01.2016

Začátek roku s divadlem SemTamFór.

 

Po vánočních prázdninách se Nezávislá divadelní scéna SemTamFór opět pouští do pilné práce.

 

 

Od léta provedl SemTamFór Slavičín necelou stovku představení po celé republice a jeho představení shlédlo necelých 25.000 diváků. Leden však SemTamFór věnoval zkoušení a přípravám na jarní část sezóny.

 

Už od září se připravuje další, tentokrát 14., ročník divadelní přehlídky Valašské Křoví Slavičín. Součástí Valašského Křoví budou tradičně divadelní představení amatérských i profesionálních divadel, nějaká ta hudební záležitost a spousta debat a diskuzí o divadle mezi diváky i odbornou porotou. Na Valašské křoví dorazí, jako vždy, soubory i porotci z celé republiky, aby předvedli své umění slavičínskému publiku.

 

V roce 2016, a to si poznamenejte do svých diářů, proběhne ve slavičínské Sokolovně od 9. do 13. března.

 

A když už máte připraveny diáře, zapište si také termín 6. února – 19.00hod, kdy proběhne první premiéra roku 2016 s názvem Homeless.

 

Homeless aneb život je jen náhoda je hra současného českého autora Pavla Němce, která v sobě odráží obraz dnešního světa, ve kterém nic není tak jak vypadá a závěry jsou občas překvapivé.

 

A protože život jako takový je velmi intimní záležitost, také novinka SemTamFóru bude v, tak trochu, intimním prostředí. Jelikož se inscenace hraje v malé aréně v sále Sokolovny, je kapacita diávků omezena počtem 100. Toto omezení diváků je pouze z toho důvodu, aby všichni dobře viděli. Proto neváhejte a rezervujte si vstupenky na premiéru na webu divadla www.semtamfor.cz/vstupenky nebo ve slavičínském infocentru.

 

Pokud přijdou diváci až na představení, tak budou, samozřejmě, puštěni na premiéru, ale místa v předních řadách jsou rezervovány pro majitele vstupenek z předprodeje.

Těšíme se na Vaši návštěvu, a pokud chcete do divadla SemTamFór sdělit své reakce a myšlenky, pište na stránky divadla www.semtamfor.cz

 

Na závěr bychom rádi poděkovali Městu Slavičín, které, opět, podpořilo aktivity Divadla SemTamFór a tím pomohlo realizace našich projektů.

 

Za celý soubor Nezávislé divadelní scény SemTamFór

 

Jan Julínek

 

P.S. Pro připomenutí: 6.2.2016 – 19.00hod Sokolovna Slavičín –

premiéra HOMELESS aneb život je jen náhoda.

Černá komedie ze dvou pólů společnosti.

Je lepší být významným manažerem nebo bezdomovcem?

Nezáleží na tom, co jsme, ale jací jsme!

 


23.03.2015

Nelituji žádného dne, kdy jsme byli na cestách!

Nelituji žádného dne, kdy jsme byli na cestách!

                                                                                    M. Zikmund

 

Včera jsme se vrátili z dalšího zájezdu, tentokrát z Boskovic. Máme za sebou přehlídku

Valašské Křoví 2015, kde jsme uvedli dvě světové premiéry. Máme za sebou toho, čím dál tím víc. Já osobně jsem se vrátila z přehlídky Hobblík a Mumraj v Hodoníně.

 

Kolegové Jan Julínek s Anetou Bačíkovou byli minulý týden ve Znojmě. Cesta... Cesta? Jak praví lidové moudro, ale i píseň: „I cesta může být cíl!“ I když může člověka pěkně vysílit. Proto mi dovolte, abych Vám představila nejdůležitějšího člena souboru, bez kterého se naše cesty neobejdou. Jmenuje se Vitouš a je členem divadla už pěknou řadu let.

 

Na jevišti ho nikdo nikdy neviděl, ale možná jednou? Náš tajemný člen je plný paradoxů. Klid střídá napětí. Odpočinek a stres. „Na jeviště? Ne, děkuji.“ Přitom před divadlem upoutává pozornost při jeho smyslu pro excentričnost nejvíc, tak si z něho občas uděláme legraci, že by na jeviště při své váze a rozměru nevlezl. Je to člen se svým názorem, praktický a je tak trochu samotář. Hlavně po ránu bývá nevrlý, do klubu na párty za námi zásadně nechodí, protože se kvůli své profesi stal abstinentem. Líbí se mi, že je vždy v bílém, před a po představení na nás poctivě čeká. Někdy trucuje a nedá se s ním bavit. Jeho střihy nálad se poslední dobou opakují, ale i přes to ho máme rádi.

 

Vitouš prostě jede podle hesla, jeden za všechny a všichni za jednoho. Určitě znáte ten typ člověka, který stmeluje kolektiv? To je náš Vitouš!

Ten člověk, se kterým odhodíte zábrany a zpíváte si, i když vám není do zpěvu?

To je náš Vitouš!

Ten člověk, který na Vás působí uklidňujícím dojmem, takže můžete v klidu usnout?

To je náš Vitouš!

Ten člověk, který je s vámi, když máte chuť se zavřít na chvíli před světem?

To je náš Vitouš!

A vůbec nám nevadí, že to není člověk, ale auto... To je náš Vitouš.

 

Čím dál tím víc, si uvědomuji, že je potřeba se o našeho Vitouše pořádně starat. Už nám párkrát onemocněl. Uvědomila jsem si, že na Vitoušovi obdivuji jednu podstatnou věc.

Jeho absolutní klid a snahu. Například na dálnici D1 při zájezdu do Prahy, když pro něj

přijela „autíčková“ sanitka, se nehnul z místa. Žádná hysterie. Prostě Vitouš! Dnes, když dojíždíme zpátky ze zájezdů, tak Vitoušovi tleskáme, jako v letadle! Proč? Bez Vitouše bychom totiž nebyli úplní!

 

Věci, které považujeme za samozřejmé, takovou samozřejmostí nejsou. Rozhlédněte se kolem sebe.

 

Jana Žáčková


Archiv novinek

Brumov, Hrad
O Smolíčkovi
30.06.2017 16:00

Nová Bystřice, Zámecký park
Luděk Horký,
Pohádky z košíku
08.07.2017 17:30

Nová Bystřice, Zámecký park
Matthieu Delaporte, Alexandre de la Patellière,
Jméno
08.07.2017 20:30

Další představení ZDE

K odběru novinek stačí vyplnit Vaší e-mailovou adresu a poté budete ihned informováni o každé akci našeho divadla.