Republiko má středisková aneb lukrativní nejistota

Pojďte nahlédnou do politické kuchyně.

Uvidíte UTAJOVANÉ ZÁKULISNÍ INFORMACE, které se nikdy neměly dostat ven!

ŽIŽKA – opravdový ZEMAN se v mládí živil jako lupič a lapka. A co se v mládí naučíš…. Jako vůdce národa však musí tento rys své povahy krotit.  K tomu mu zdatně sekunduje jeho mluvčí, který se postará o všechny faux pas, kterých se nejvyšší dopouští. Trojici pak uzavírá šedá eminence. Všude přítomný lobista Bocian zo Slovenska, který jen sleduje „cvrkot“, ale v pravý okamžik je tam, kde má být a profituje z toho, jak jen to jde. O komploty, pikle ani humor není nouze.

Politika je, dámy a pánové, především tíživě zodpovědné rozhodování o vašich osudech. Chcete-li podniknout hlubinný ponor do mělčin duše našich politiků, jste tady správně.“

Univerzální politik Žižka - opravdový ZEMAN a vůdce národa, se svým mluvčím Husem a všudypřítomným Bocianem, čelí nástrahám každodenní politiky. Prožívají ji, tvoří a společně s ní vznikají i zanikají. Jsou to právě oni, kteří se obětují a tímto bahnem se brodí pro blaho národa, nezřídka i svého.
Díky těmto dobrodincům je svět takový, jaký je!

Večerem provází: PhDr. Ivo Šmoldas

Vstupenky na představení koupíte zde:

Informace

Autor
Autor hudby
Hrají
Jan Hus - žižkův mluvčí
Žižka - opravdový zeman
Bocian - lobista
Průvodce večerem

Fotografie z představení

Videa z představení

Diskuze / Recenze
02.10.2017 11:58
Lada
Reagovat
Představení bylo super :-), hodně skvělých a vtipných hlášek a scének. Prolínání povídání, scének a hudby bylo také parádní. A i když jsem hlavně muzikálový typ tzn. na velkou scénu, tak si mě to získalo :-). Rádi se někdy přijdeme podívat znovu :-))
08.09.2017 21:20
Bronislava Kchňáková
Reagovat
K nahlédnutí do politické kuchyně nás prostřednictvím své nové inscenace Republiko má středisková aneb lukrativní nejistota, která svou premiéru měla poněkud netradičně o prázdninách, zve inscenační tým Nezávislé divadelní scény SemTamFór. Téma i žánr si zvolili opravdu nejednoduchý, navíc se jedná o zájezdovou scénu vyznačující se nepříliš opulentní výpravou. O to silnější musí být text, na kterém celé dílo staví, a ten se v případě scénáře Leoše Peteráče a Jana Julínka opravdu nadmíru povedl. Jak už podtitul politického kabaretu napovídá, celá inscenace se skládá z krátkých kabaretních výstupů, které si na paškál berou současný politický stav a jeho reprezentanty v Čechách. Jednotlivé skeče doprovází v roli suše vtipného komentátora svými vstupy od řečnického pultíku PhDr. Ivo Šmoldas. Scénář však v průběhu reprízování nezůstává neměnný a inscenace nepodléhá pevnému textu, naopak počítá s četnými aktualizacemi reflektujícími současné dění na naší politické scéně.

Oba dva výše zmínění autoři předlohy se v inscenaci objeví i na hereckých pozicích v rolích Jana Žižky (Jan Julínek) a Jana Husa (Leoš Peteráč). Jan Žižka, opravdový zeman a vůdce národa, vydatně korigován svým mluvčím Janem Husem vplouvá do každodenních situací obyčejného politika a zase z nich víceméně bez ztrát na životech, cti či mandátech vyplouvá. Svatou trojici politiků doplňuje lobbista Bocian (Radek Jiříček), jenž se zejména v závěru inscenace mění v až démonickou postavu neomylně sledující jen a pouze svůj vlastní prospěch. Paralela s realitou vskutku nad slunce jasná!

Divadlu SemTamFór se povedla svěží, ačkoliv místy mrazivá, vtipná a svižná inscenace, která není zbytečně zatěžkána přehnanými karikaturami či nemístným parodováním postav, o nichž pojednává. Naopak s lehkostí a humorem si bere na paškál spoustu absurdních situací, o kterých se dozvídáme dnes a denně z různých médií. A tak pokud vás aspoň trochu zajímá politika a politiky (ne)máte rádi, rozhodně si představení inscenace Republiko má středisková aneb lukrativní nejistota nenechte ujít! V kultivované společnosti s úsměvem na rtech vám ty necelé dvě hodiny utečou, ani nebudete vědět jak…

Bronislava Krchňáková