Ty nevíš, kdo je Pepek námořník?

Pohádka pro děti od 4 do 444 let!

"Víte, kdo je Pepek námořník? Kotvy na předloktích, námořnická čapka, přimhouřené oko, fajfka na troubení, ale hlavně nehynoucí láska ke špenátu!
No samozřejmě! Tohle všechno přece vědí všichni...TATÍNKOVÉ. Ale znají vůbec Pepka námořníka dnešní DĚTI?

Maminka vaří oběd! Ale malá OLI se ztratila! A nikde není k nalezení. Proto hrdinný TATA dostane úkol svou malou dceru najít. Ale KDE? V "zašívárně", kam se nesmí bez bot, čepice a kabátu, a kde se z obyčejných věcí stávají KOUZELNÉ!

Muže být rukavice ryba? Umí vařečky chodit? Dá se píchnout o olivu? Můžou věci hrát divadlo? A hlavně ... jaký je recept na onen chutný kouzelný špenát?"

 

Pololoutková inscenace, ve které se může poznat opravdu každý z nás. Příběh o velkoleposti špenátu, o námořnických historkách, tradičně netradičních pohádkách, rodičovských blbinkách a hlavně skrytých rodinných tajemstvích tatínkovských pracoven a "zašíváren".

 

,,Didaktický" list:
Inscenace je zaměřena převážně na práci s předmětem a možnostmi imaginace. Kombinuje a ukazuje principy figurálního i nefigurálního loutkového divadla a jak tenká hranice muže být mezi ním a obyčejnou dětskou hrou. Zároveň ukazuje, jak málo stačí k tomu, aby si každý mohl doma vyrobit a zahrát loutkové divadlo.
Obsah titulu se také věnuje vztahu lidí ke špenátu a ukazuje, jaké mohou být důvody odmítání konzumace jak ze strany dospělých tak ze strany dětí. Je důležité věci prozkoumat dřív, než je bezdůvodně odsoudíme.
V neposlední řadě se také věnuje vztahu otce s dcerou, a to jak v kontextu emočním, tak v kontextu respektu k autoritě. Např. jak je těžké dodržovat pravidla, když je sama autorita nedodržuje apod.

image

Informace

Autor
Josef Chozé Jelínek
Hrají
Režie
Josef Chozé Jelínek

Fotografie z představení

Diskuze / Recenze
Nenalezeny žádné příspěvky