Politická předpověď doktora Šmoldase se vyplnila, kabaret se začíná měnit v drsnou realitu

06.11.2017

Předvídání politiky je stejně náročné jako předvídání deště ve vyprahlé poušti. Ale přesto se čas od času najde vizionář, který je osvícený schopností do politické budoucnosti nahlédnout. Známý politický glosátor a filozof PhDr. Ivo Šmoldas má schopnosti, které by mu mohl závidět i celý tým těch nejlepších analytiků.

 

Většina jeho představení si nebere s politikou žádné servítky a ačkoliv se jedná o geniální komediální díla, každému divákovi přeběhne mráz po zádech v momentě, kdy se jeho výroky v představení přetaví na skutečnost. Jeho sarkastický humor jako by měl schopnost ohýbat čas a prostor, když se jeho předpovědi plní jedna za druhou. Stejně tak jako kdysi Nostradamus, i doktor Šmoldas je obdivován za schopnost, která je určena jen několika vyvoleným.

 

Japonská kavalerie i nevděk Zemanovi

„Svatý Václave nedej zahynouti nám ni budoucím“, čteme pokaždé, když v samoobsluze vytahujeme dvacetikorunu, ale češství jakoby se z nás vytratilo, když ve volbách Japonec drtí ostatní strany jako kavalerie samurajů. Doktor Šmoldas to věděl a varoval, stejně jako předpověděl  odmítnutí obědu s prezidentem v Plzni, předpovídá nyní, že do politiky může vtrhnout každý živel, který na ni má žaludek.

Jak je možné, že se děje to, co se děje? Odpověď je možné lovit ve hvězdách nebo se stát divákem představení, které vás zasvětí do světa politiky zcela unikátním způsobem a vypálí vám do paměti výroky, kterým se od srdce zasmějete, ale i takové, které vás budou budit hrůzou. Divadelní soubor SemTamFór působící na scéně divadla Na Prádle nemá ve svém zbrojním arzenálu pouze doktora Šmoldase, ale celý tým profesionálů, který zůstává věrný své pověsti a břitkou satirou bude i v listopadu glosovat aktuální dění v této zemi. Svým věrným divákům, ale i všem ostatním milovníkům sarkastického humoru nabízí první reprízy nového politického kabaretu pod názvem Republiko má sředisková aneb Lukrativní nejistota. V nastávajících dvou měsících si ovšem přijdou na své nejen dospěláci i malí diváci.

 

Kabaret Republiko má středisková

Tento kabaret je veselou taškařicí vtipně glosující poslední politické dění u nás a nabízející pohled do zákulisí české politické scény. Přesvědčíte se, že tvrzení „každý politik je trochu herec“ je pravdivé. Zárukou výborné nálady je oblíbený PhDr. Ivo Šmoldas, který svým nenapodobitelným humorem dokáže nevážně komentovat vážné věci. Jeho osobitý způsob vyprávění vyvolávající vždy salvy smíchu si můžete užít i vy, tentokrát na scéně Divadla Bez hranic v Křesomyslově ulici na Praze 4. 

 

Absurdity vers. realita

Posuďte sami, zda je překvapením, že některé věci napsané do kabaretu předem a uvedené mnohdy ad absurdum, se bohužel skutečně vyplnily. Příkladem je úspěch Japonce ve volbách nebo prognóza o odmítnutí oběda s prezidentem v Plzni. Můžete být zvědaví, zda se vyplní i další naše zdánlivé absurdity, kterým se budete v kabaretu smát. Bujarý smích zcela určitě vyvolá i uvažování Iva Šmoldase, že lidé již získali pocit, že politikem se dnes může stát naprosto každý a jak je vlastně možné, že se děje to, co se děje.

 

Další hry

Určitě se výborně pobavíte i při hořké komedii Zakázané uvolnění, ve které se tři ženy náhodně potkají v hospodě patřící jedné z nich. Právě probíhá semifinále mistrovství světa v hokeji, bar je plný alkoholu a ženich nejde a nejde, když náhle vypadlé pojistky rázem způsobí zlom v životě všech tří žen.

Pro zájezdy je připravena ztřeštění francouzská komedie Ani o den dýl! Jde o manželský trojúhelník, kde se muž chce za pomoci kamaráda zbavit své ženy. Přesvědčíte se spolu s aktéry, že to opravdu není snadné a celé představení se budete výborně bavit.

Skvělou zábavu nabízí také komedie Homeless, ve které se řeší, zda je lepší být významným manažerem nebo bezdomovcem.

Související aktuality


Zpět