Čechov - Anton Pavlovič Čechov

Pět humorných povídek tohoto ruského dramatika, prozaika a jednoho ze zakladatelů moderního dramatu jsou propojeny výkladem jeho životopisu s důrazem na klíčové momenty jeho života.

Interaktivní prvky inscenace udržují pozornost studentů, kteří si tak tyto důležité informace lépe zapamatují.

Součástí představení jsou dramatizované povídky:

  • Kýchnutí (Smrt úředníka)
  • Guvernantka
  • Chirurgie
  • Konkurs
  • Dohoda

Délka inscenace: 75 minut. Hraje se bez přestávky

 

Podmínky představení a další informace poskytnou pracovníci naší produkce na mailu produkce@semtamfor.cz

image

Informace

Autor
Anton Pavlovič Čechov
Hrají
Tomáš a další
Tomáš Zbranek
Aneta a další
Míša a další
Kuba a další
Technika
Režie
Dramatizace
Jana Žáčková
Scénografie
Lea Koncerová

Fotografie z představení

Diskuze / Recenze
15.03.2021 23:40
Jaroslav Svoboda
Reagovat
Zdravím Vás, rád bych zjistil jak se jmenuje hra, kde hrál p. Lábus - bílého psíka, zda jí lze někde možno znovu zhlédnout,..... Děkuje J. Svoboda
31.10.2016 18:48
Jakub Škrobák
Reagovat
Dobrý den,
v pondělí, 31.10, jsem shlédl ve Vyškově v Besedním domě divadelní hru z Vašeho repertoáru pro školní představení s názvem Čechov - Anton Pavlovič Čechov.

Představení se mi velmi líbilo. Bylo velmi dobře, až humorně pojaté a tuto dramatizaci jsem si užil.

S přáním hezkého zbytku dne,
19.10.2016 18:51
PaedDr. Jaroslava Hladíková Gymnázium K. V. Raise, Hlinsko
Reagovat
Na studentech bylo už při odchodu z divadla vidět, že jsou spokojení, s několika jsem mluvila hned při cestě do školy, s dalšími v pátek, zeptala jsem se i kolegů, všichni byli spokojení.
Myslím, že se Vám podařilo Čechova nejen představit, ale i zlidštit. Měla jsem trochu obavu z toho, jestli opravdu tak věkově různorodé publikum (12 - 19 let a my dávno dospělí) zaujmete. Podařilo se, můžete být právem spokojeni.

Přeji Vám hodně radosti z práce a příjemné dny.
03.10.2014 18:10
Karla Havlíková, Gymnázium a SOŠ hotelová Rýmařov
Reagovat
Poslechnout si sem tam nějaký fór každého člověka určitě pobaví, ale co když
se jedná o SemTamFór? Nebudu nikoho napínat a rovnou prozradím, že ve středu 3. prosince zavítal do rýmařovského Střediska volného času divadelní soubor ze Slavičína. Jmenuje se právě SemTamFór.

Čechovovy povídky je název představení, jež naši studenti zhlédli. Ohlasy byly
velmi pozitivní. Studenti ocenili režijní pojetí, dramatizaci a jednoduchou scénu
tvořenou čtyřmi variabilními krychlemi a především herecké výkony Anety, Míši,
Radima a Tomáše.

Pět Čechovových povídek - Kýchnutí, Guvernantka, Chirurgie, Konkurs a Dohoda, v nás vyvolávaly smích, ale zároveň nás donutily přemýšlet o charakterech jednotlivých
postav. Studenti si uvědomili, že dílo Antona Pavloviče Čechova, je stále aktuální. Prostor mezi jednotlivými povídkami vyplnili herci poutavě podanými informacemi o životě a tvorbě tohoto autora.

Příjemnou částí představení byl závěr, v němž herci kladli studentům otázky, aby zjistili, co si z představení zapamatovali. Odměnou za správné odpovědi se pěti studentům stal výtisk povídky Úředníkův skon s originálním věnováním od Anety, Míši nebo Radima.

Studenti 11 tříd gymnázia a 2 tříd oboru hotelnictví opět dokázali, že jsou vnímavými diváky a že kultura je nezbytnou součástí jejich života. Další představení SemTamFóru uvítají.
27.05.2014 18:11
Martina Žižlavská, Gymnázium Lipník nad Bečvou
Reagovat
Poděkování náleží Vašemu divadlu a mladým hercům, kteří dokázali zaujmout žáky základních tříd i středoškolských ročníků. Ptala jsem se žáků i kolegů na postřehy a dojmy.

Velice kladně hodnotíme promyšlený výběr povídek a jejich uspořádání v průběhu představení, postupnou gradaci témat povídek i hereckých výkonů. Oceňujeme jednoduchost a současně výstižnost scény, kulis a kostýmů. Každopádně i toto přispělo u nás diváků k vnímání Čechovovy tvorby jako současné a aktuální i pro člověka 21. století.

Přeji Vašemu divadlu hodně spokojených diváků a radost z práce.
20.03.2014 18:12
Aleš Procházka, principál, režisér a herec divadla Point
Reagovat
Průřez dílem ruského dramatika zpracovaný pro současného mladého diváka nás nenechá ani na moment vydechnout. Inscenace v podání čtyř mladých herců (dva muži a dvě dívky) je dynamická a nabízí vedle skvělé zábavy také nenásilné seznámení s A. P. Čechovem.

Tuto inscenaci mohu vřele doporučit.