Cesta kolem světa za 80 dní

Starší a mladší muž se náhodně setkávají při legendárním startu Nadarova balónu v Paříži v roce 1871. Jsou to Jules Verne, který v té době ještě nenapsal svou slavnou knihu, a soudobý čtenář, který ji zná nazpaměť. Spisovatel si začíná příběh vymýšlet, zatímco znalý čtenář jej ve svých komentářích konfrontuje s poznatky 20. století. Verne vstupuje do děje, aby osobně hrál svého hrdinu Philease Fogga, druhý mu sekunduje coby věrný sluha Passeparteut. Beze změny se přitom odehrává příběh slavné sázky,
zda lze za osmdesát dní objet zeměkouli.

Informace

Autor hudby
Hrají
Phileas Fogg
Passepartout
Detektiv Fix
Auda
Sabina Valová
Technika
Režie
Štěpán Gajdoš

Fotografie z představení

Videa z představení

Diskuze / Recenze
17.04.2019 10:33
Školy Vodňany
Reagovat
Cesta kolem světa se 9B moc líbila a vše, co tam bylo řečeno bereme jako vtipné poznámky k dnešní mladé generaci. Děkujeme, že KD Vodňany nabízí takové pořady pro mládež.

Během vystoupení jsem osobně neřešil žádný kázeňský problém, neviděl jsem žádného žáka se zapnutým mobilem.

Díky tomuto představení si alespoň někteří uvědomí, kdo byl Jules Verne, myslím, že se najdou i tací, kteří si některou knihu přečtou či zhlédnou film. Podle mého názoru tedy představení splnilo účel a odpovídalo věku a úrovni žáků základní školy.

6. C byla z divadla nadšená. Během představení dávala třída pozor a bylo vidět, že je divadlo zaujalo. Humornou formou komentovali úroveň dnešní vzdělanosti.

Divadelní představení Cesta kolem světa bylo zpracováno úměrně věku žáků 2. stupně ZŠ, vtipně shrnutý obsah knihy J. Verna Cesta kolem světa za 80 dní. Myslím si, že herci zopakovali společně i tvorbu Verna a přiblížili žákům jeho život i dobu, ve které žil. Žáci s herci spolupracovali a celé představení sledovali vcelku se zájmem. Některé žáky to může i přimět k tomu, že si knihu přečtou. Někteří žáci po představení sdělovali, že představení bylo vtipné, že se jim líbilo.
28.03.2019 12:38
Marie Ondová
Reagovat
Musím chválit. Bylo to dnes velmi příjemné školní představení v Kadani. Dokonce i naši žáci udrželi pozornost až do konce. Oceňuji vtip, rychle měnící scénu, skvělý výběr hudby a samozřejmě herecké výkony.
Po celou dobu jsem měla úsměv na tváři a určitě jste mi vylepšili dnešní den.
Moc děkuji
28.03.2019 12:47
Jan Julínek
Reagovat
Moc děkujeme.
Do Kadaně jezdíme rádi :) Jsme potěšení, že se Vám naše představení opět líbilo a těšíme se na další setkání
Honza
25.02.2019 11:28
Kulturní středisko Vratimov
Reagovat
KOLEM SVĚTA ZA 70 MINUT. Phileasu Foggovi, hrdinovi románu Julese Vernea, trvala cesta kolem světa 80 dní. Divadlo SemTamFór ze Slavičína absolvovalo stejnou cestu za hodinku a deset minut. Divadelní adaptaci slavného příběhu uvedlo na scéně vratimovského Společenského domu 25. února pro školní mládež v rámci popularizace čtenářství i díla světoznámého francouzského autora a mělo s ní velký úspěch. Rychlý děj a vtipné dialogy se dětem líbily a ani nepostřehly, že je tu někdo něco učí. :-) Kulturní středisko mělo při výběru představení pro školy opravdu šťastnou ruku. Děti z dalších škol, které přijdou na stejný kus 6. května, se mohou těšit.
https://www.facebook.com/ksvratimov/
25.02.2019 11:43
Jan Julínek
Reagovat
Děkujeme moc a těšíme se na další zájezd k Vám :)
12.02.2019 17:01
Ladislav
Reagovat
12.2.Zelezny Brod dekujeme🍻
Povedlo se😉PS:Zvonice
13.02.2019 09:04
Honza
Reagovat
Děkujeme. Zvonice je nejvíc :)