Pověsti pro štěstí

I v dnešní přetechnizované době, kdy je nejčastějším společníkem počítač, se mohou dít věci neuvěřitelné a žádná hra nemůže nahradit zážitek ze skutečného setkání s praotcem Čechem, vojvodou Krokem, třemi sestrami (Libuší, Kazi, Tetou) a ostatními postavami českých dějin.

 

Podmínky představení a další informace poskytnou pracovníci naší produkce na mailu produkce@semtamfor.cz

image

Informace

Autor
Luděk Horký
Hrají
Aneta a další
Kuba a další
Míša a další
Jára a ostatní
Technika
Režie
Úprava
Jan Julínek
Miroslav Ondra

Fotografie z představení

Videa z představení

Diskuze / Recenze
21.01.2015 18:01
ZŠ Odry
Reagovat
Dneska jsme v Odrách viděli Vaše představení a chci Vás moc pochválit. Nebojte se, nedělávám to běžně a většinou hodnotím divadla naprosto opačně. Vy jste pochopili, čím žijí dnešní děti, že počítače hýbou světem. Moc se mi líbilo, jakým způsobem jste problém uchopili a zpracovali. Jako důkaz potvrzuji, že nikdo z dětí ze sálu nešel "na záchod" = protože ho ta "blbost" nebaví. A to tam seděli děti "nejhoršího" pubertálního období.

Že byl klid celou hodinu, herci určitě dokázali zaznamenat sami. A klid hovoří za vše = "dostali jsme je" - a nebylo to ani hlučnou hudbou, ani verbální hrubostí. Já osobně byla velmi překvapena. Naprosto jednoduché kostýmy, minimální výprava a přitom maximální efekt... Jednoduché a jasné texty. Vím, že to není žádná legrace, dneska pobavit takhle staré děti. A navíc je malinko vtáhnout do děje.

Tedy- vážení- jste opravdu DOST DOBŘÍ!!!! Budeme se těšit na další Vaše zpracování čehokoliv!
27.10.2014 18:33
Mgr. Lenka Mazáčová, ZŠ Purkyňova 39, Vyškov
Reagovat
Dobrý den,
chtěla bych Vám poděkovat jménem všech našich žáků a pedagogů za velmi zábavné a poučné vystoupení. Je vidět, že mladí lidé mají k dětem velmi blízko a vědí, čím je zaujmout.

Bylo to vtipné, poučné, vtáhlo to děti do děje. Všem se Vaše vystoupení moc líbilo.

Přeji Vám mnoho úspěchů ve Vaší práci a také hodně štěstí v novém roce.
16.10.2014 17:50
Jiří Dohnal ZŠ Valašské Klobouky
Reagovat
Průvodci v toulkách bájnou českou minulostí jim byla divadelní společnost SemTamFór. Nutno dodat, že mladí divadelníci zaujali obecenstvo velmi živým a energickým projevem, i kvalitními hudebními i pěveckými výkony.

Nejvíce však děti ocenily samozřejmě originální a humorné ladění tradičních historických témat.

14.03.2013 17:24
Mgr. Ludmila Jandíková - ZŠ Slavičín
Reagovat
Divadlo, které zaujalo - Nastala tma, světýlko se linulo jen z otevřeného notebooku na kraji jeviště. Robotický hlas spustil: „Postava Bivoj, odvaha 9, síla 9, inteligence 2, level 4.“ Přibližně takto vypadal úvod k jedné z postav divadelního představení „Pověsti pro štěstí“ Divadla SemTamFór.
Zdálo by se poněkud netradiční zpracování pověstí pohanské doby, ale propojení současnosti a toho, co „Bejvávalo“, bylo skutečně zajímavé. Zejména humorné zpracování, proložení děje písněmi, komunikací s diváky, při níž mohli „napovídat“ či rozhodovat o dalším ději. To vše děti vtáhlo do reálného děje. Připomněly si Čecha,
Kroka, Libuši, Přemysla, Horymíra a další postavy našich dějin.

Tím, že žáci tyto pověsti už znají, se jim takto zdařilé zpracování určitě vrylo do paměti. Nezapomenutelné bylo například herecké ztvárnění Libušiných vizionářských stavů, jež žáci o přestávkách napodobují ještě dnes.

Věřím, že i díky tomuto představení si budou žáci zmíněné postavy našich nejstarších dob pamatovat ještě dlouho, a budou na ně rádi vzpomínat.