Povídání o pejskovi a kočičce

Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dnešních dětí.

3 klauni povídají příběh Pejska a kočičky netradičním způsobem, který dětské publikum nadšeně přijímá. Princip divadla na divadle, zejména v pojetí klaunů, je vděčným způsobem zpracování pro širokou diváckou obec a umožňuje dětem spoluvytvářet příběh, který se před nimi odehrává.

Všechny příběhy pejska a kočičky se hrají s loutkami i bez loutek a vždy za přispění dětského diváka.

Délka představení: 45-50 minut. Hraje se bez přestávky.

image

Informace

Autor
Josef Čapek
Hrají
Režie

Fotografie z představení

Diskuze / Recenze
11.04.2017 18:59
Základní škola Nejdek
Reagovat
Dobrý den,
my děkujeme za pěkné představení. Dětem se líbilo, byly vtaženy do akce a to mají rády.

Paní učitelky byly některými prvky překvapené, čekaly prý klasičtější verzi, dle jejich názoru by se Čapkova předloha tolik měnit neměla. Nicméně spokojenost dětí je tu na prvním místě.

Přejeme hodně dalších úspěšných představení,
20.12.2016 18:56
učitelé 1.-3. tříd 2.ZŠ J. A. Komenského Milevsko
Reagovat
Dne 13.12. 2016 se žáci 1.-3. tříd zúčastnili vašeho představení Povídání o pejskovi a kočičce. Divadlo se nám všem moc líbilo,žáci se i aktivně podíleli na jeho průběhu a byli vtaženi do děje. Pro tuto věkovou skupinu nám divadlo přišlo vhodné a přínosné.
26.11.2015 06:39
Předškolní klub Sokolov
Reagovat
Krásný den do divadla SemTamFór, 10.11. jsme s dětmi navštívili Vaše divadelní představení Povídání o pejskovi a kočičce, v MDK Sokolov. Děti byly z představení nadšené a dlouho o něm povídaly

Tři děti pejska s kočičkou a zlým psem nakreslily. Chtěly obrázky pejskovi s kočičkou poslat, tak jsem se s nimi domluvila, že to udělám elektronicky :-)

Pokud se hodně soustředíte, zjistíte, že na černém papíře je opravdu kočička i pejsek. Chlapec chtěl kreslit na černý papír, aby mohl na kočičku použít bílou pastelku a usoudil, že pejsek je červenou barvou také dostatečně vidět :-)

Přejeme všem hercům a celému divadlu spoustu spokojených diváků.

 

(https://www.facebook.com/divadlosemtamfor/posts/1670198149931943)
20.11.2013 18:56
Maják Bojkovice
Reagovat
Divadlo SemTamFór zavítalo ze Slavičína na Maják již podruhé a znovu potvrdilo svou vynikající úroveň. Tři klauni vyprávěli příběhy Pejska a kočičky na motivy knihy J. Čapka netradičním způsobem, který dětské publikum, ale i dospěláky očividně bavil. Nápadité kulisy a skvělé výkony opět nenechali nikoho na pochybách, že divadlo SemTamFór nikdy nezklame a stojí za to, jej vždy navštívit. Těšíme se proto na jejich další představení! Dramatizace P. Vaněk, režie J. Julínek.