Povídky z jedné a druhé kapsy

Divadelní pátrání napříč detektivními povídkami Karla Čapka.

Co je to pravda, spravedlnost, právo? Odpověď na tyto otázky se lidstvo snaží najít už po staletí a v dnešní době je toto téma stále aktuálnější. Dá se však na takové otázky jednoduše odpovědět?

Vydejte se s naší inscenací na detektivní výpravu po Čapkových "Povídkách z jedné a druhé kapsy" a sami zjistíte, že ani pro ostřílené kriminalisty není mnohdy snadné rozeznat lež od pravdy či najít tenkou hranici mezi právem a spravedlností.

Nová hra divadla SemTamFór se snaží žákům představit poutavou formou nejen některé ze známých povídek Karla Čapka, ale seznámit je i s filozofií, kterou Čapek vyznával, tedy s pragmatismem a relativismem.

 

Délka představení: 75 min, hraje se bez přestávky.

Inscenace je vhodná pro 2. stupně ZŠ a nižší stupně SŠ a gymnázií.

 

Podmínky představení a další informace poskytnou pracovníci naší produkce na mailu produkce@semtamfor.cz

image

Informace

Autor
Hrají
Detektiv Bartošek
Rybka, ministr, Selvin a další
barmanka, vyšetřovatel a ostatní
Boženka, Solarová, Filípková a další
Technika
Režie

Fotografie z představení

Diskuze / Recenze
19.04.2023 10:19
ZŠ Náchod
Reagovat
Povídky z jedné a druhé kapsy - dětem i mně se představení moc líbilo, děti oceňovaly zejména vtipnost a efekty, jak si poradili s některými scénami, a byla to pro nás výborná příležitost popovídat si o Karlu Čapkovi a jeho životě, o praktikách nacistů... v závěru na to také v představení narazili, např. jak ho pronásledovali. Myslím, že nás to všechny obohatilo.
20.02.2023 14:27
Divák z Orlové
Reagovat
Když jsem viděl v Orlové divadelní hru "Povídky z jedné a druhé kapsy" tak jsem byl překvapen. Poprvé v životě mě to bavilo a to jakože extrémně! Doufám že přijedete znovu! Bylo to úžasné!
03.02.2023 08:01
Romana Melecká - ZŠ Havířov
Reagovat
Dnes jsem se svou třídou byla v Havířově na představení Vašeho divadla Povídky z jedné a druhé kapsy. Byla jsem neskutečně nadšená kvalitou a humorem představení. Za svou profesní kariéru jsem byla na spoustu divadelních představení, ale to Vaše se jednoznačně posunulo na top vrchol. Mockrát děkuji.
Mimochodem, celou dobu jsme s kolegyní bavily, jestli jeden z herců je či není David Novotný. Víme, že nebyl :-), ale je mu nekutečně podobný a má i stejná gesta. Kdyby někdy potřeboval dubléra, určitě tento Váš herec by byl skvělou náhradou.
Přeji Vám spoustu stejně dobrých představení a hodně spokojených diváků.
S pozdravem
Romana Melecká, Havířov
16.11.2022 10:50
Jitrenka
Reagovat
Z portálu i-divadlo:

Představení má spád a nenudí. Propojení povídek bylo nápadité. Vyzdvihnout musím i závěr věnovaný Karlu Čapkovi. Za mě velmi povedené. Viděno v rámci školního představení. Zpětná vazba od dětí byla vynikající. Určitě se jděte podívat. Stojí to za to.