Šli pastýři do Betléma

Lidové vánoční hry s pastýřskou tematikou mají svou tradici v dobách dávno minulých, kdy si jejich prostřednictvím lidé připomínali narození Ježíše Krista a alespoň zprostředkovaně k němu putovali s dary až do dalekého Betléma.
Divadlo SemTamFór se rozhodlo na tuto tradici navázat, inspirovalo se v původních středověkých textech a vytvořilo vánoční pásmo Šli  Pastýři do Betléma.
Jak je ovšem pro SemTamFór zvykem, přistupuje k tomuto tématu s humorem a hravostí, zapojuje do hry malého diváka a nezapomnělo ani na nejznámější vánoční koledy, které celé představení provázejí.

image

Informace

Autor
Jaroslav Durďák
Hrají
Režie

Fotografie z představení

Diskuze / Recenze
17.10.2023 13:54
Tomáš Fiedler - pořadatel
Reagovat
Jednoduše ale vtipně, poučně a nápaditě provedené vánoční představení, které zvládnout v pohodě i menší děti a dospěláci se rozhodně nudit nebudou....řekl bych ideální rodinné představení. Doporučuji.
19.12.2022 13:36
K. Jarolímková, KIC Nové Hrady
Reagovat
Šli pastýři… a na třetí Adventní neděli přišli i do jihočeských Nových Hradů, kde nám zpříjemnili adventní program. A zpříjemnili ho nejen dětem, ale i rodičům, kteří po odchodu z představení měli výrazně lepší náladu. Pastýři nám tedy povyprávěli o věcech, které (skoro) všichni známe, ale s vtipem, veršem a nadhledem byly ty „pastýřské vážné věci“ skvělé. Takže díky divadlu za jejich kreativitu!
19.12.2022 11:56
MKZ Bělá pod Bezdězem
Reagovat
Překrásné představení. Zaujalo i pobavilo jak malé, tak dospělé. Nápad spojit stvoření světa, vyhnání z ráje a seslání spasitele do jednoduchého příběhu byl proti klasickému pojetí vánočního putování do Betléma nečekaný, ale rozhodně zajímavý a fungoval bezvadně.

Představení působí úžasně živě, nenudíte se ani chviličku, svým rychlým spádem, živou hudbou a hlavně temperamentem herců si celou dobu udržuje vaši pozornost. Rozhodně příběh doporučujeme těm, kdo nechtějí a přitom chtějí klasiku.

Moc jsme si to užili a odcházeli optimističtí a s dobrou náladou. Děkujeme.
05.01.2022 13:26
MKS Nová Paka
Reagovat
Zábavná pohádka s vtipnými scénkami nejen pro dětského diváka. Součástí představení jsou i známé koledy, které si mohou děti s herci zazpívat. Nechybí ani poučení o vzniku Vánoc, nápadité kulisy a kostýmy. SemTamFór jako vždy nezklamal, tuto pohádku doporučujeme všema deseti!